Dvě nová dětská hřiště chce těm nejmenším hradecký magistrát předat tento týden.

Děti si prolézaček užijí u mateřské školy v Kuklenách a na Pláckách. „V Kuklenách jde o hřiště, které přibylo k nové mateřské škole, slibovali jsme ho," řekla Aneta Maclová, náměstkyně primátora, která má na starosti školství. Další hřiště se otevře ve čtvrtek na Pláckách.

Na své si zanedlouho přijde i nejmladší generace z Plotišť, dlouho očekávané tamní dětské hřiště se stává skutečností. Alespoň podle slov Martina Soukupa, náměstka primátora. U tamní mateřské školy v blízkosti kostela vyrůstá hřiště, které bude sloužit nejen dětem z MŠ, ale také široké veřejnosti.

Bude dokončeno ještě letos, jeho užívání je plánováno na jaro. „V rámci předškolních zařízení se jedná o jedno z největších hřišť. Jeho příprava trvala zhruba pět let. Je na něm mnoho herních prvků, které jsou určeny dětem různých věkových kategorií. Nechybí ani samostatné mlhoviště a také divadelní amfiteátr," konstatoval Martin Soukup.

Hřiště i pro veřejnost

Obyvatelům Plotišť podobné hřiště velmi chybělo.  Areál by měl sloužit o víkendech a prázdninách veřejnosti.

Radnici zřejmě na kondici obyvatel města záleží, v současné době se pracuje na rekonstrukci dětského hřiště Svět na Slezském Předměstí, jehož podobu si obyvatelé mohli zvolit sami prostřednictvím veřejné ankety.

Nicméně městu nejde jen o zdárný motorický vývoj malých dětí, ale úřad myslí i na seniory. Důkazem je nový fit park určený právě pro ně. Ten vznikl a byl otevřen před několika dny na pozemcích u domu Harmonie.