Letošní rok pomalu končí a Komise místní samosprávy Malšovice hodnotí své snažení, vypočítává úspěchy i nedostatky a odhaluje plány do budoucna.

Komise: Letošní rok? Příznivý!

„Rok 2014 byl pro Malšovice rozhodně příznivý. Nejen, že se opravila křižovatka U Husa, ale zcela novou tvář získal i areál bývalé tržnice Malšovická, opravili jsme chodníky v Úprkově ulici. Pozitiv je určitě hodně," vypočítává předseda komise Vladimír Krupka. Vidí ale i nedostatky: „Neustále vázne rekonstrukce ulice Zámostí. Sice se otevřela nová školka při Základní škole Úprkova, ale cesta k ní vede mimo jiné právě přes Zámostí, kde je silnice prašná a v opravdu špatném stavu. Očekávám ale, že se situace konečně pohne tím správným směrem," doufá Krupka.

Jednosměrná ulice a nový chodník

A co čeká Malšovice po novém roce? Podle Vladimíra Krupky další stavební úpravy: „V nejbližší době nás čeká zjednosměrnění ulice Dubová a úpravy tamějšího systému parkovaní. Také bychom chtěli udělat nový chodník z ulice Na Občinách směrem k novému sídlišti, protože ten je už opravdu hodně rozbitý a pak je na pořadu dne řekl bych už takový městský evergreen – parkování. V Malšovicích máme velká sídliště, třeba ulice Písečná nebo Na Kotli, kde je podstatně méně parkovacích míst, než třeba na Moravském Předměstí," slibuje za KMS Malšovice její předseda Vladimír Krupka.

„Já si myslím, že letos tu komise nastavila laťku hodně vysoko. Konečně se to tu zvelebuje. Přála bych si, aby takhle pokračovali dál," hodnotí s úsměvem vzhled své čtvrti důchodkyně Miluše.

V Malšovicích mají tedy podle všeho velké plány. V dalších vydáních Hradeckého deníku se můžete těšit na hodnocení uplynulého roku a vize dalších komisí v krajské metropoli.

Michaela Zumrová