„Svůj vůz mám s manuální převodovkou, takže ze začátku bylo těžké zvyknout si na automat. Potom bylo ale příjemné, že člověk nemusí přemýšlet nad řazením a vůz jede sám. Auto je živé a rychle reaguje. Velice se mi líbí i design vozidla. Ovládací panely jsou přehledné a velice dobře se vše ovládá. Velikou výhodou je absence klíče. Stačí mít kartu u sebe a auto reaguje jen na vás," svěřila se Zuzana Ceralová Petrofová po měsíčním testu při vrácení vozidla ve France Car Hradec Králové.

Bezpečnost především

Na vozidle si pochvalovala také dobrou viditelnost z místa řidiče. „Měla jsem kdysi havárku, když jsem přehlédla auto zprava. Neviděla jsem ho, protože jsem tam měla slepý úhel díky sloupku a zrcátku. Když srovnám Lagunu s mým vozem, tak je zde menší sloupek u předního skla a tím pádem lepší výhled. Což se určitě hodí," dodala Zuzana Ceralová Petrofová.

Za měsíc se řidička podívala s vozem do města i na okresní silnice. "Mimo město se mi hůře předjíždělo, jak nejsem zvyklá na automat. S manuální převodovkou si podřazuji. Na komfort ale automat převažuje," dodala prezidentka Petrofu.

Po měsíční zkušenosti by si manažerka nechala vůz s manuální převodovkou, do budoucna ale nevylučuje automat. „Je to strašně příjemné, ale baví mě řazení. Chci také France Car poděkovat za zápůjčku auta, bylo to velice milé," zakončila Zuzana Ceralová Petrofová.   (pi)