K iniciativě, která podporuje manželství pro všechny páry, se již přidalo hradecké Divadlo Drak i Klicperovo divadlo. „Ředitel Divadla Drak, pan Tomáš Jarkovský a umělecký šéf souboru Jakub Vašíček se připojili k iniciativě Divadlo Husa na provázku a stali se dalšími signatáři Výzvy uměleckých šéfů a šéfek českých divadel k podpoře manželství pro všechny páry,“ informovalo Divadlo Drak v úterý na facebooku i instagramu. Klicperovo divadlo se k výzvě připojilo ve středu.

Celé znění otevřeného dopisu, který divadla adresovala premiérovi, si můžete přečíst na webu Divadla Husa na provázku.

„Připadá nám naprosto přirozené, aby naši LGBT+ kolegové a kolegyně, mající ve vztahu ke státu tytéž povinnosti, požívali v České republice také stejných práv. Hlasování o rovných sňatcích zároveň vnímáme jako rozhodování o hodnotové orientaci naší společnosti," píše v otevřeném dopise premiérovi Petru Fialovi Martin Sládeček z Divadla Husa na provázku.

Dětské skupiny jsou stále žádanější. Matky už nechtějí být s dětmi tak dlouho doma a touží se vrátit do práce. Ilustrační snímek
Dětské skupiny vrací matky dříve do práce. Brzdí vylidňování malých obcí

Manželství pro všechny podpořilo i hradecké kino Bio Central. „Není čas stát opodál, je čas jednat! Spolu s dalšími českými kiny vyzýváme vládu, aby konečně přijala manželství pro všechny. Odmítáme diskriminaci LGBT+ lidí, rozdělování občanů na dvě kategorie a důrazně odsuzujeme nenávistné projevy směřované vůči této skupině obyvatel,“ vysvětlují zástupci kina na sociálních sítích.

Také kina odeslala otevřený dopis premiérovi Petru Fialovi: „Reagujeme tak na nedávnou výzvu divadelních souborů, kterou chceme podpořit a dát najevo, že i provozovatelé a provozovatelky kin mají na srdci práva nejen svých queer zaměstnanců, ale všech LGBT+ lidí,“ stojí v dopise. Pod dopisem je podepsán právě ředitel hradeckého kina Bio Central Petr Vítek spolu se zástupci kin z celé České republiky.

Otevřený dopis kinařů předsedovi vlády Petru Fialovi si můžete přečíst na webu kina Bio Central.