Nejen politickou scénu, ale i čtenáře zvedá téma Mašínů ze židlí.

Otiskujeme úryvky z nejzajímavějších komentářů.

„Jedna část desatera říká „nezabiješ“. Vražda ve jménu jakékoli ideologie zůstane vraždou. A je úplně jedno, jestli ji spáchá člověk v zájmu jakékoli ideologie. Kdo tvrdí opak, je potenciální vrah a duševně nemocný. Měl by se léčit,“ uvedl na webu Chrudimského deníku čtenář Karl Huda.

„Udivuje mě, jak úporně tu označujete odboj proti porobitelům, pučistům a komunistickým vrahům za vraždění nevinných lidí. Dle vaší logiky by měli tedy před soudem stát všichni partyzáni a vojáci, protože taky zabíjeli neviné vojáčky, tatíky či syny a mnohdy i civilisty a dokonce i děti,“ píše uživatel Bělohorský na chrudimském webu.

Na webové verzi Pardubického deníku napsal svůj komentář čtenář, který se podepsal jako ravok. „Pro mne to byla spíše frajeřina a klukovina. Pětistovky JAWY měli tenkrát jen příslušníci SNB a tak se dalo čekat,že ten jejich třetí odboj nebude mít dlouhého trvání,“ napsal do diskuse.

Čtenář Biermann vyjádřil názor, že dějiny jsou v případě Mašínů opět vykládané jednostranně. „Asi i pan Topolánek jaksi opomněl, že může existovat živá paměť národa… Prosím pana Dubského, když už článek napsal, za což mu patří dík, aby se pokusil zjistit, jak je to s trestní odpovědnosti „odbojářů“ v Německu. Tomu se prý velikým obloukem vyhýbají, protože zde jim hrozí trestní stíhání,“ napsal Biermann.