Hradec Králové má o další pítko navíc. Instalováno bylo před zimním stadionem ČPP Arény.Obyvatelům Hradce Králové i jeho návštěvníkům slouží nové pítko pro veřejnost. Hradecké vodárny ho umístily před zimní stadion.

Vhod přijdou hlavně v letním parnu, voda je pitná a vodohospodáři pravidelně kontrolovaná. Nově vzniklé pítko doplnilo ta stávající, která slouží na Baťkově náměstí, u Adalbertina, na náměstí 28. října nebo v Šimkových sadech.

„Pítka se stávají oblíbenou součástí veřejných prostranství. Ocení je prakticky každý, chodci, cyklisté i pejskaři. Ve spolupráci s Královéhradeckou provozní jsme vybrali místo vhodné pro umístění pítka, a to v prostoru před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů, a kříží se zde několik tras pro pěší a cyklisty. Věřím, že si tento zajímavý a užitečný prvek postupem času všichni oblíbí,“ uvedla primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

V Pileticích u Hradce Králové má samosběr jahod dlouholetou tradici. Jezdí sem lidé ze širokého okolí.
Dobrá cena a opravdu čerstvé jahody, u Hradce začal samosběr jahod

Místa, kde se takto lidé mohou osvěžit a doplnit tekutiny, přibývají i v jiných městech.

„Veřejná pítka s pitnou vodou jsou velkým trendem. V mnoha českých městech se setkáváme s rozmísťováním nových pítek, fontán a dalších nápaditých vodních prvků,“ řekl František Barák, předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové.

„Tyto vodní prvky nejen, že zpestřují veřejný prostor, ale podstatné jsou také pro zmírnění důsledků takzvaných tepelných ostrovů, což jsou místa na náměstích nebo ulicích v centru města s vyšší teplotou než jejich okolí,“ doplnil na závěr Tomáš Hosa, provozní ředitel Královéhradecké provozní.

Při rozmísťování pítek pro veřejnost by vodohospodáři rádi postupovali ve spolupráci s městem koncepčně a systémově. Již nyní připravují další pítko u lesního hřbitova, které v blízkosti lesní cesty Hradečnice poskytne jistě velké využití pro bruslaře, cyklisty a pěší návštěvníky městských lesů.