Nová mateřská škola by mohla od příštího roku vyrůst v lokalitě Podzámčí na Moravském Předměstí. S tímto návrhem přišlo v posledních dnech vedení města.

„V současné době dochází na Moravském Předměstí k masivní bytové výstavbě. Předpokládáme, že by konkrétně v lokalitách Podzámčí a také Terronic mohlo žít více než dva tisíce obyvatel,“ vysvětlil důvod záměru náměstek primátora Martin Soukup.

Přitom ještě před necelým rokem náměstek tvrdil, že míst v mateřských školách je dostatek. „Ano, to stále platí, ale v poslední době dochází k razantnímu rozvoji bytové výstavby. Do města se stěhují noví lidé. Do budoucna bychom nebyli schopni zajistit rodinám dostatečný počet míst ve stávajících školkách,“ upřesnil Soukup.

Město si již vytipovalo pozemek, který by byl pro stavbu nejvhodnější. V regulačním plánu by na něm měl stát bytový dům, avšak „drobná“ změna by umožnila školku postavit. „Chceme, aby mateřská škola byla blízko zastávky MHD a také, aby se v blízkosti nacházelo dostatek parkovacích míst,“ dodal Soukup.
Podle prvních odhadů by se náklady na stavbu pohybovaly kolem třiceti milionů korun. „Jsou to zatím odhady. Vše je ve fázi připravování podkladů. Záměr musí nejprve projít radou města a pak také zastupitelstvem,“ poznamenal náměstek.

V lokalitě Podzámčí také vznikají takzvané startovací byty. Jejich stavba je podle města dalším důvodem ke vzniku mateřské školy. „Celkem jich bude v této oblasti postaveno šedesát. Další se plánují v lokalitě Terronic,“ doplnil náměstek Josef Malíř.

Školka by měla nabídnout až stovku nových míst. Současná kapacita v 29 mateřinkách zřizovaných městem je 2352 dětí.