Jednatřicetiletá Pavlína vystudovala floristickou školu v Hradci Králové a v oboru pracuje již jedenáctým rokem. „O svém vlastním květinářství jsem snila snad odjakživa,“ říká. A jedno takové květinářství se jí nedávno nabídlo. Malá nemovitost v areálu fakultní nemocnice v Hradci Králové jí byla přislíbena k odkupu, a tak se floristka Pavlína rozhodla, že zkusí štěstí a otevře si květinářství s poetickým názvem Květiny u Popelky.

Chcete-li i vy podpořit začínající floristku a udělat sobě nebo někomu jinému radost, můžete si přijít do nemocnice koupit kytičku, nebo Pavlínu už teď sledovat na instagramu @kvetiny_u_popelky, kde se snaží zaujmout nejen ukázkami své tvorby, ale i soutěžemi o drobné dárečky.

Původně chtěla založit projekt na některé z crowfaudingových platforem, ať už Hithit nebo Startovač. „Nakonec jsem se ale rozhodla, že to chci zvládnout sama,“ přiznává. Přesto Pavlíně pomáhá jedna z neziskových organizací na podporu matek samoživitelek, která jí zařizuje webové stránky, facebookovou stránku a do začátku jí pomáhá s penězi na zboží. A tak už téměř nic nebránilo tomu, aby si mladá floristka mohla otevřít svůj vysněný podnik.

Pavlína Fujdiaková a její výtvory.Pavlína Fujdiaková a její výtvory.Zdroj: Helena RévayPavlína chce oslovit nejen pracovníky z areálu fakultní nemocnice, ale také návštěvy. „Každý určitě šel někdy navštívit někoho do nemocnice a uvítal, že má možnost koupit nějakou květinu a drobnost přímo v areálu nemocnice,“ dodává s nadšením začínající podnikatelka, která své květinářství otevřela 1. září letošního roku, a tak má teď práce nad hlavu.

Už 14. září by měl jít k zemi první ze čtyř ikonických stožárů s osvětlením, které jsou v Hradci známé jako lízátka.
OBRAZEM: Ze stadionu už zmizela část tribun, brzy přijdou na řadu lízátka

„Věděla jsem, do čeho jdu, že je potřeba vše vybudovat od začátku, ale věřila jsem si, že to do stanoveného termínu stihnu a budu moci vítat první zákazníky,“ svěřuje se Pavlína.

„Myslím, že by byla škoda, kdyby květinářství, které v nemocnici bylo roky, zaniklo jako mnoho dalších podniků, na které jsme v Hradci byli zvyklí, ať už důsledkem lockdownu nebo tvrdé konkurence,“ uzavírá rozhovor květinářka, která plánuje mít v nabídce nejen živé a hrnkové květiny, ale také pár dekorativních kousků nebo drobností pro radost.

Autorka: Helena Révay