„Nejvýznamnější změnou je zavedení posilujících vlaků mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem v období letní turistické sezony, které pomohou při řešení dopravních komplikací v oblasti Adršpašsko-teplických skal. Stejně jako v předchozích změnách v jízdních řádech jsme vycházeli také z podnětů občanů nebo jednotlivých obcí,“ uvedl první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček odpovědný za dopravu a silniční hospodářství.

Mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem budou vlaky v období letní turistické sezony jezdit každých 30 minut. Návštěvníci Adršpašsko-teplických skal mohou zaparkovat svůj automobil již v Teplicích nad Metují na odstavných parkovištích a dále pokračovat do Adršpachu vlakem. Cena obyčejné jízdenky je 17 korun, zlevněná pro děti, studenty či seniory pak 4 koruny.

Díky opravě trati mezi Náchodem a Hronovem cestující nebudou muset přestupovat v Náchodě u dvou spojů. Oba vlaky jsou v provozu v pracovní dny, mezi Náchodem a Hronovem nejedou o letních prázdninách.

Spěšný vlak mezi Pardubicemi (10.06) a Hradcem Králové (10.23), který doposud jezdil pouze v sobotu, vyrazí na trať také v pracovní dny.