Městská policie teď při měření rychlosti musí splnit dvě diskutabilní podmínky. Tou první je, že měřený úsek musí být schválen státní policií. Druhá pak ukládá povinnost označit dopravní značkou oblast, ve které se měření provádí. Podle názoru některých senátorů a poslanců zřejmě čeští řidiči neví, jaká je povolená maximální rychlost v obci a že její překročení znamená minimálně přestupek. Značka, která měřený úsek označuje a ukončuje, zatím není upravena vyhláškou. Přímo zákonem je však stanoveno, jak má vypadat a jak se má používat, tedy že je na ní zobrazena kamera a textová informace o měřeném úseku.

Bohdanečtí strážníci začínají s tímto měřením jako jedni z prvních v republice. Ani značka navíc ale některé řidiče dostatečně nevaruje. Jen za první den měření totiž rozdali strážníci za rychlost pokuty za více než dvacet tisíc korun. „Za prvních pět dnů měření jsme pak odhalili více jak sedmdesát řidičů, kteří v tomto krátkém označeném úseku překročili rychlost,“ upřesnil vrchní strážník z Lázní Bohdanče Pavel Řehoř.

„Značky máme, místa schválené policií taky. Problém v tom nevidím. Prakticky měříme stejně jako tehdy,“ dodal Řehoř.

Právě městští strážníci z Bohdanče si již obstarali čtyři tyto značky. „Není to nic levného. Jedna značka stojí čtyři tisíce korun. Do budoucna jich ale určitě chceme ještě víc,“ říká Pavel Řehoř, podle kterého však celá akce může mít paradoxně také zcela opačný efekt.

„Značka, která ukončuje měřený úsek, má také ten efekt, že vlastně ihned za tou značkou začnou někteří řidiči zrychlovat. Je to, jako kdyby bylo na značce doslova napsáno: tak, a teď už můžete jet rychle!,“ domnívá se šéf bohdanečských strážníků.