Hradečtí městští policisté jsou však stále bez potřebných značek označujících úsek měřený radarem.

Přestože vyhláška, v níž je vyobrazena konečná podoba značek, vešla v platnost již včera, strážníci se i přesto s radarem do ulic nevydají. „Zatím na jeden pár přenosných značek stále čekáme. Měly by přijít počátkem května,“ uvedla mluvčí strážníků Eva Čížková. Přesto však městští policisté s kontrolou rychlosti nepřestali.

„Spolupracujeme se státními policisty. Smíšené hlídky měří rychlost především v centru města, kupříkladu u škol či frekventovaných přechodů,“ dodal ředitel hradeckých strážníků Miroslav Hloušek.

Strážníci již mohou měřit rychlost, čekají ale na značky

Rychnovsko - S nástupem teplého počasí se na silnicích výrazně zvýšil počet nezodpovědných řidičů a motorkářů, kteří si rádi sešlápnou plyn. Státní policii mohou při měření rychlosti opět pomoci i strážníci, kteří však musí získat od Policie ČR seznamy míst, kde mohou měření provádět a místo pak označit mobilními značkami začátek a konec úseku.

Měsíce čekaly obce na vyřešení otázky ohledně měření rychlosti. V úterý se dočkaly, ale na Rychnovsku toho zatím žádná MP nevyužila. „Již v předstihu jsme s některými zástupci městských policií mluvili a konzultovali úseky, kde by bylo dobré rychlost měřit v rámci jejich území. Šlo o Kostelec nad orlicí a Dobrušku,“ reagoval včera na dotaz ohledně seznamu míst vedoucí Dopravního inspektorátu rychnovské Policie ČR Rudolf Petřík.

Strážníci mají výběr z velkého množství míst. „Určitě to neznamená, že na těchto místech nebudeme měřit, protože jsme vybírali frekventované úseky s největší nehodovostí,“ upřesnil Rudolf Petřík, který pomoc vítá. „Bude nás prostě zase víc, kdo v této době bude dohlížet na dodržování silničních předpisů,“ dodal.

„Všechno potřebné již máme kromě značek, která nám přivezou do čtrnácti dnů. Pak opět začneme měřit,“ uvedl včera velitel dobrušské MP Luboš Adamec. Také kostelecká starostka Ivana Červinková měření MP potvrdila. „Neznamená to však, že již první den budou v terénu a jen ve městě. Chceme totiž pomoci i okolním obcícm, které nás o tuto službu požádaly,“ míní.