Když vloni vedení města narazilo u zastupitelů s vizí, že by se strategickým partnerem hradeckých Votroků měla stát společnost místní fotbalové legendy Ivo Ulicha, nechalo si další ligovou sezonu na to, aby lépe připravilo podmínky pro vstup nového spasitele klubu.

Ladění strategie

Mezitím se také rozběhla kola přípravy vize mnoha generací hradeckých fotbalových fanoušků - výstavba nového stadionu. Ten by se měl po letech čekání začít stavět na podzim letošního roku. Do té doby by měla radnice také oznámit, jaké bude mít požadavky pro případné zájemce o vstupu do klubu.

„Ladí se poslední detaily strategie, respektive podmínek města, které bude prosazovat a požadovat během vyjednávání s případnými zájemci o strategické partnerství v klubu,“ nechal se slyšet náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Připravovaný materiál ještě projde diskusí s jednotlivými zastupitelskými kluby. „Do prázdnin bychom chtěli oficiálně oznámit, že město je připravené znovu jednat o spolupráci a nabídce vstupu do fotbalového klubu,“ dodal náměstek.

Svoji vizi připravuje i samotný klub. Podle předsedy představenstva klubu Jana Michálka je však teď důležitější dostavba stadionu. „Nový stánek je naprostou a nezbytnou podmínkou, aby do klubu silný partner přišel. Do měsíce budeme mít zpracovaný audit toho, co jsme doposud dělali a co můžeme nabídnout,“ uvedl Jan Michálek s tím, že klub nyní řeší marketingovou strategii, která případnému zájemci poslouží jako vodítko k tomu, co může očekávat od klubu a co můžou Votroci do budoucna nabídnout.

Postoupit nemusí

„Pokud se opravdu začne na podzim stavět, už zřetelně uvidíme světlo na konci tunelu a domnívám se, že po jeho dostavbě už strategického partnera mít budeme,“ uvedl Jan Michálek.

Otázkou však zůstává, kde budou v době výstavby stadionu Votroci hrát. Podmínky pro druhou ligu sice současná aréna splňuje, ale v případě postupu do první ligy by měli Votroci problémy. „S tím by byl opravdu velký problém, ale postup do ligy není v tuto chvíli prioritou. Ukazují nám to zkušenosti z minulých let, kdy po postupu následoval pád. Tyto výkyvy mají spojitost i se stadionem. Kvůli jeho žalostnému stavu se jen těžko sháněly posily,“ míní předseda představenstva klubu, který by se teď raději soustředil na vybudování stadionu a kádru, který by se po jeho dostavbě dokázal dlouhodobě udržet ve středu prvoligové tabulky.

„S trochou nadsázky se dá říct, že první liga teď není pro nás prioritou. Důležitější je zůstat před Pardubicemi a Olympií,“ dodal Jan Michálek.