„V některých částech projektu je potřeba opravit chyby, které tam jsou. Nejde však o chyby, které by mohly být důvodem pro odstoupení stavební společnosti od zakázky v loňském roce,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Jiří Bláha. V rámci revize části původní projektové dokumentace město plánuje přepracování projektové dokumentace prvních tří stavebních objektů, město si na tyto nové projektové práce rezervovalo tři miliony korun, finální cenu však určí výsledek výběrového řízení.

„Na přelomu letošního a příštího roku bychom chtěli mít nový projekt, který naznačí i nové celkové náklady na opravu budov. Věřím, že změny nebudou tak zásadní, aby zasáhly do stavebního povolení. Budu požadovat ponechání potřebného finančního krytí do rozpočtu na rok 2020 v takové výši, aby mohla rekonstrukce školy v příštím roce začít,“ dodal Jiří Bláha.

Radní schválili i výběrové řízení na stavební práce k zajištění staveniště, bude potřeba zabezpečit rozestavěnou spojovací chodbu a odvézt sutě. Předpokládané náklady na tyto práce jsou milion a půl korun bez DPH.