Ve čtvrtek se na pozvání města sešli zástupci těchto dobrovolnických iniciativ, kteří se zapojili do pomoci obyvatelům Hradce Králové v době platnosti nejpřísnějších vládních opatření. Vedení radnice tak symbolicky poděkovalo hradeckým skautům, studentům univerzity, učitelům z mateřských a základních škol, švadlenám hradeckých divadel či zástupcům poskytovatelů sociálních služeb.

„Znovu se potvrdilo, že v těžké době se naše společnost umí semknout a najde v sobě velkou dávku solidarity a obětavosti. Za tento postoj chceme všem, kteří se zapojili do dobrovolnických aktivit, znovu poděkovat a velmi si toho vážíme. Toto setkání bylo pro všechny zároveň příležitostí se osobně potkat, protože s některými bylo město pouze v telefonickém nebo e-mailovém kontaktu,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

„Velké díky samozřejmě patří i všem profesionálům, kteří v době nouzového stavu plnili své pracovní povinnosti, nicméně s mimořádným nasazením či v pohotovosti často 24 hodin denně a sedm dní v týdnu,“ dodává primátor.

Událost se uskutečnila v hradeckém Novém Adalbertinu.