Hned po novém roce by pak mělo být zahájeno přijímání žádostí o finanční příspěvky. Podávat je bude možné do 31. ledna. K poskytnutí městské finanční pomoci pro podnikatele v předpokládané celkové výši 3,4 milionu korun by pak mohlo dojít ještě během prvního čtvrtletí roku 2021.

„Vycházíme ze zkušeností, které jsme získali během první vlny koronaviru. Bude to fungovat prakticky obdobně jako na jaře. Podnikatelé, kteří splňují stanovené podmínky, budou moci do konce ledna podávat své žádosti o městskou peněžitou pomoc. Je třeba však zdůraznit, že pomoc města nemá nijak vynahradit pomoc ze strany státu, je to spíše její doplnění. Darované finance budou moci hradečtí podnikatelé využít například na mzdy a související odvody, na energie, platby za nájemné ve stanovených případech nebo na úhradu dodavatelsko-odběratelských faktur,“ sdělil primátor města Alexandr Hrabálek.

Žadatelem by mohla být pouze právnická nebo fyzická osoba se sídlem a provozovnou v Hradci Králové. Žadatel také například nesmí mít přerušenou podnikatelskou činnost a nesmí být dlužníkem města. Kompletní stanovené podmínky, které budou muset žadatelé splňovat, budou v prosince zveřejněny na webových stránkách města, schválit je ještě musí hradečtí zastupitelé.