Problém? Záchody


„Firmu, která by pláž na unikátním místě letos a případně i v dalších letech provozovala, bychom chtěli najít během měsíce dubna,“ řekl náměstek hradeckého primátora Martin Soukup.
V roce 2004 se o hradecou pláž, kterou pokryly tuny písku, starala soukromá společnost. V dalších dvou letech správu převzaly Technické služby, které však pouze sekaly trávník na náplavce. Letos by se měl písek na Eliščino nábřeží vrátit.
„Celá pláž asi z písku nebude, ale domníváme se, že hřiště na plážový volejbal by tam být mělo. S pískem prozovateli pomohou městské firmy,“ řekl Soukup.
Milovníci koupání v řece by na městské pláži podle náměstka měli najít také lehátka, slunečníky a občerstvení i s hudbou.
„Počítáme také se sociálním zařízením a převlékárnami. Ale s tím je problém. Musí to být mobilní buňky, které by se daly rychle odstranit při povodních,“ dodal náměstek primátora.
Pláž musí městu povolit správce toku, Povodí Labe. „Pokud bude v rozměrech jako před třemi lety, tak nevidím žádný problém,“ uvedl mluvčí firmy Václav Jirásek.