Zatím nejnovější představení Michalův salát se po tématech o těle, o jídle, o zvířátkách a o kytičkách věnuje a odhaluje tajemství, která skrývají knížky. Jsou moudré, veselé, obrázkové, velké, malé a hlavně oblíbené a často čtené, ale i ty, na které se práší.

Michal dětem představí své království knížek, jeho nádhernou knihovnu a nebude chybět ani dobrodružství, které se nestává jen v knížkách a při jejich čtení, ale Michal a jeho knížky se postupně stanou kamarády. Cesta k tomuto přátelství však není úplně přímá.

Michal objevuje ve své knihovně snář, který má rád klid a snění, objevuje oblíbenou knihu maminek - kuchařku, která před ním raději uteče, protože Michal si občas myslí, že i z knížek může jen tak udělat salát. Dokonce se chvíli snaží domluvit i s cizincem, kterým je slovník cizích slov, a který se ukrývá ve většině knihoven.

Každá knížka chce vyprávět příběhy. Jak to ale dopadne, když Michal v knihovně najde knihu, které její příběh někdo vzal? Kdo to byl? Na to děti přijdou až na představení společně s Michalem a jeho kamarádem telefonním seznamem.

Kromě knížek se v knihovně u Michala objeví i malý, neposedný ale roztomilý mol. Jestli tam bydlí, nebo si jen letí kolem, co má v plánu a zda ho mají knížky rády, na to děti s Michalem společně také přijdou.

Legrační představení, ve kterém poprvé mluví i Michalovy lepící pásky, je plné nových zlepšováků a vynálezů, které rozvijí dětskou fantazii. Těšte se!

Helena Byrtusová