V malé provozovně rostou v regálech desítky druhů bylinek a zeleniny přímo před očima zákazníků. „Rostlinky prodáváme ve fázi prvních děložních lístků, kdy jsou připravené na maximální růst a jsou tedy plné vitamínů, živin a chuti,“ vysvětluje sympatický muž v zahradnické zástěře, zatímco za ním jeho žena Renata připravuje malé papírové květináčky.

„Náš koncept nabízí živou zeleninu, která vydrží třeba na kuchyňské lince tři až pět dní. Ve chvíli, kdy ji chcete sníst, si jen ustřihnete, kolik potřebujete,“ vysvětluje. Drobné rostlinky se dají použít jako bylinky při vaření, ale také na saláty, nebo se jen tak nasypou na namazaný chleba.

„Běžně máme vypěstovaných 12 až 15 druhů. Nejvíc letí hrášek, slunečnice a ředkvičky,“ říká a ukazuje mi květináčky s cedulkami pohanka, pórek, hořčice, ředkev, rukola nebo řeřicha či lichořeřišnice.

Pavel a Dagmar Brožovi vedli obchod ve Smiřicích víc než 30 let.
Třicet let vedli manželé Brožovi potraviny ve Smiřicích, teď skončili

Miroslav Hlubuček pracoval 25 jako manažer pro velké potravinářské řetězce a dotáhl to až na šéfa oddělení pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Právě tady se poprvé setkal s konceptem mladých rostlinek jako doplňkem pro tradiční zeleninu.

„Vždy jsem chtěl mít vlastní firmu. Internet je plný příběhů lidí, kteří šli za svým snem a vybudovali si svůj byznys na tom, že se rozhodli dělat něco jinak,“ vysvětluje a připomíná, že pro jeho zákazníky je důležitá kvalita, zdravé potraviny, ale i udržitelnost. Proto vše nabízí v ekologických obalech.

Firmu začal budovat v minulém roce a zpočátku vyvíjel pěstební postup. Tehdy květináčky obsadily zimní zahradu rodinného domu v nedaleké Vysoké nad Labem. „Letos v dubnu jsme začali naši zeleninu vybízet na farmářských trzích a od května tady vlastně provozujeme tuhle pěstírnu a prodejnu,“ rozhlíží se Miroslav po malém krámku, kde hučí větráky a nad každou řadou rostlinek svítí led světla.

I jedna miska zeleniny denně může ohromně prospět vašemu zdraví
Dopřejte si denně misku zeleniny. Neuvěříte, co se stane s vaším tělem

Přes léto přitom vystačila pěstírna s prosklenými výlohami s denním světlem. „To nám umožňuje pracovat s minimální spotřebou elektřiny. Díky ledkovým světlům dokážeme namíchat potřebné spektrum světla pro každý druh,“ vysvětluje zapáleně Miroslav Hlubuček. Rostlinky rostou bez chemie 6 až 10 dní.

Produkci rozváží po Hradci na kole

Část produkce kupují přímo koncoví zákazníci, část odebírají restaurace a část pak míří do dalších obchodů. „Celé léto jsem objížděl farmářské trhy a podobné akce, abych lidi s našimi produkty seznámil. Kontakt se zákazníky je to, co mě baví,“ říká komunikativní vysoký muž.

Microgreens si lidé mohou objednat i dopředu online. „Zákazník si nadiktuje, co by chtěl v jednotlivých týdnech odebírat a my mu to pěstujeme na přání a potom si to tady buď vyzvedává, nebo mu to vozíme,“ říká Miroslav Hlubuček a hned mi ukazuje horské kolo s připojeným vozíkem před obchodem. „Nohy jsou vlastně můj motor,“ směje se sympatický muž.

Zhruba dvě stovky lidí si nenechaly ujít otevření první pobočky Burger King v Hradci Králové.
VIDEO: To si nemohli nechat ujít! Na burger zdarma čekaly v Hradci stovky lidí

V prvních měsících byl podnik ztrátový, ale bilance se postupně zlepšuje. „Věříme, že teď v zimě, kdy lidem bude docházet zelenina ze zahrádky, přijde náš čas,“ věří muž, který původně vystudoval střední zemědělskou školu v Hořicích. Část jeho zákazníků pak ocení i to, že zelené výhonky nemusí cestovat tisíce kilometrů z jihu Evropy. „Poslední týdny ukazují, že nám skutečně postupně rostou prodeje u koncových zákazníků. Vliv bude mít i to, že cena zeleniny v obchodech v zimě roste a přitom klesá její kvalita,“ připomíná muž, který svoji manažerskou kariéru začínal v oddělení zeleniny velkého řetězce.

Microgreens se u nás pěstují už třeba na Moravě, nebo v Praze. „Zatím jsem neviděl, že by to někdo dělal jako my, tedy, že pěstujeme přímo před očima zákazníků,“ zamýšlí se Miroslav Hlubuček. Zbytky po pěstování teď kompostuje a rád by na už použitém substrátu v budoucnu pěstoval přes léto třeba listovou zeleninu.

„Vlastně by to byla taková příměstská farma, která by doplnila v sezóně náš sortiment. Navíc bychom tak na sto procent využili zbytky z pěstování microgreens,“ spřádá plány Miroslav Hlubuček. Mimochodem jeho podnik najdete na internetu po zadání hesla „česká louka“.

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth