V pondělí 7. prosince se po páté hodině večerní rozezněly chodby Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Žáci z Domova mládeže Vocelova si již podeváté připravili pro pacienty dětské onkologie a dětské chirurgie pestrý program.

Vše začalo upečením perníčků

Vychovatelka Jessy Charvátová společně s dívkami jako každý rok napekla a ozdobila perníčky, které se následně prodávaly. Díky zájmu ze strany žáků, vychovatelů a nepedagogickým pracovníkům dívky prodejem vybraly 2400 korun, které využily k nákupu dárečků pro děti.

Pro radost tak každému malému pacientovi připravily balíček s řadou překvapení. Jessy Charvátová nezapomněla ani na jednotlivá oddělení jako na celek a kromě samotných dětí obdarovala jak dětskou onkologii, tak dětskou chirurgii hrami a dalšími doplňky k vyplnění času.

Žáci Domova mládeže Vocelova na Dětské klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové.Přišel Mikuláš s čerty a andělem

Za doprovodu kytar a zpěvu žáků Domova mládeže Vocelova Mikuláš a anděl rozdávali dětem na onkologii a chirurgii dárečky. Čerti, ač věrně namaskovaní, nestrašili, snažili se především navodit atmosféru víkendového vítání Mikuláše s družinou.

Všeobecné veselí a rozzářené oči malých pacientů i jejich maminek dokazovaly, že snaha žáků a jejich vychovatelek splnila svůj účel. „Úžasný pocit, když vidíte, jak jim  při předávání dárečků svítí oči," dodává vychovatelka Jessy Charvátová.

Kromě koled zazněla v podání žáků také píseň havířovské skupiny Kryštof s názvem  Cesta. Kapela je oddělení dětské onkologie dobře známá. V loňském roce zde Kryštof předali peněžní dar, který posloužil k nákupu nové klimatizace.

Na chirurgii, kde se žáci zhruba po hodinovém programu loučili, vystoupil také divadelní kroužek vychovatelky Jitky Kateřiny Přibylové s krátkou pohádkou.

Aktivita Domova mládeže pokračuje i dnes. Žáci a žákyně vystoupí od 18 hodin v hotelu Černigov s nachystanými překvapeními. Okolo 19 hodiny zde vypukne diskotéka.

Kromě těchto činností Domov mládeže Vocelova pořádá charitativní koncerty a koncerty pro seniory v domově důchodců nebo vánoční jarmark, jehož výtěžek putuje záchranné stanici pro handicapovaná zvířata v Jaroměři.