Už po sedmnácté vyrazí do ulic krajského města mikulášský trolejbus, který poveze dva Mikuláše, tři čerty a anděla. Vyzdobené kloubové vozidlo, které bude řídit Mikuláš, vyjede pět minut po 15. hodině od Alessandrie, odkud se Komenského ulicí vydá na Nový Hradec. Pak nabere směr hlavní nádraží, do Malšovic a zpět k Alessandrii, kam přijede v 18.22 hodin.
Nadílku děti dostanou nejen uvnitř trolejbusu, ale na konečných zastávkách i venku, kam se program přesune. Pro děti a rodiče je určena další středeční akce – Čerte, utíkej, která potrvá od 16 do 18 hodin. Sraz dětí v čertovských kostýmech je o půl čtvrté odpoledne na Baťkově náměstí, v centru krajské metropole, odkud se v 16 hodin vydá průvod na Masarykovo náměstí, Tylovo nábřeží a zpět. Poté je na pořadu kulturní program.
Čert s Mikulášem se v době od 10 do 18 hodin objeví také v hradeckém obřím akváriu. Čert tady bude dokonce pracovat jako průvodce expozicí a zodpoví dětem různé dotazy. „Pokud se akce osvědčí, chtěli bychom z ní udělat tradici,“ řekl David Šmeral z obřího akvária.
 

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE NA TABULKU JÍZDNÍHO ŘÁDU