V úterý vypraví Dopravní podnik města Hradce Králové do hradeckých ulic Mikulášský trolejbus. Vyrážet bude ze zastávky Alessandria, pojede přes Nový Hradec Králové, Terminál HD a Malšovice. Mezi cestujícími budou i Mikuláš, anděl a čert, kteří budou rozdávat drobné dárky a odměny.

Celý jízdní řád Mikulášského trolejbusu naleznou cestující na webu dopravního podniku www.dpmhk.cz.

„Jedná se už o jednatřicátou jízdu Mikulášským trolejbusem po Hradci Králové. Speciálně vyzdobený vůz bude vyjíždět v úterý v 15.35 hodin ze zastávky Alessandria směr Nový Hradec Králové. Jízda bude pokračovat na terminál hromadné dopravy a přes zastávku Malšovice – U Čechů se vrátí zpět k Alessandrii. Nejmenší cestující budou za básničku nebo písničku odměněny od Mikuláše, čerta a anděla,“ uvádí v tiskové zprávě náměstek primátorky pro dopravu Miroslav Hloušek.

Lenka Kárníková vše vyřezávala sama.
VIDEO: Vánoční výzdoba v Rasoškach potěší děti. Mohou se přijít vyfotit v saních

Vedle Mikulášského trolejbusu už od soboty 2. prosince křižuje ulice krajského města také vánoční elektrobus. Už pátým rokem se cestující mohou svézt vánočně vyzdobeným elektrobusem na běžných linkách MHD.

„Elektrobus ve vánoční podobě je i naším poděkováním všem cestujícím, kteří využívají hradeckou MHD. Věříme, že během adventního času a blížících se svátků tento speciálně nazdobený vůz zaujme, přinese pozitivní ohlasy a v ulicích města přispěje k naladění na tu správnou sváteční atmosféru,“ říká ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham.

Vánoční elektrobus bude jezdit až do soboty 6. ledna 2024.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Chvilka napětí a vánoční smrk se v Hradci nakonec rozsvítil

Zdroj: Jan Macháček

Vánoční poutákZdroj: Redakce