U památníku obětem komunismu byl umístěn portrét Milady Horákové – kresba jejího manžela Bohuslava Horáka. Součástí pietní akce byla výstava panelů Paměti národa s komiksy z knihy "Ještě jsme ve válce" o hrdinech, na které se zapomnělo nebo mělo zapomenout. Umístěna byla symbolicky mezi stromy.

Kromě Milionu chvilek - Hradec Králové byla spolupořadatelem piety Paměť národa Východní Čechy a také Masarykova společnost Hradec Králové.

Město Hradec Králové se tak připojilo k celorepublikové iniciativě „Milada 70: Zavražděna komunisty“ a společně s dalšími obcemi a institucemi či občany po celé České republice uctilo památku Milady Horákové. V sobotu 27. června totiž uplynulo sedmdesát let od vykonstruovaného procesu s touto českou právničkou a političkou, která se později stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

„Příběh Milady Horákové je ukázkou totalitních praktik toho nejhrubšího zrna a zároveň neuvěřitelné odvahy, síly a cti. Bohužel skončil její smrtí a následně smrtí dalších stovek obětí komunistického režimu. Proto je velmi důležité, aby tento příběh stále žil a připomínal nám význam svobody, demokracie a současně poukazoval na zvěrstva, která se za každé totality a diktatury děla a dějí,“ řekl primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.