„Hradecká média tuhle kauzu prezentovala tak, že v případě schválení příspěvku budete před veřejností vypadat jako zločinci," začal úvodem Josef Krofta (zvolen za VPM), náměstek primátora pro kulturu, sport a cestovní ruch.

RfP letos utrpěl velké ztráty, protože se přes areál letiště na začátku července přehnala bouře, která ničila vše, co jí bylo v cestě. Některé koncerty musely být dokonce zrušeny.

„V Hradci Králové jsme šest let a snažíme se dělat festival, jak nejlépe umíme. Za tu dobu jsme od města dostali 650 tisíc korun. To je i v jednoročním rozpočtu zanedbatelná částka. Důvod žádosti je ten, že jsme se dostali do extrémní situace, která nás postavila na rozhraní, kdy přemýšlíme o budoucnosti festivalu," vysvětlil zastupitelům Michal Thomas, pořadatel RfP.

Dodal, že největší ztráty RfP utrpěl z ušlých zisků při prodeji lístků na místě, prodeje občerstvení a pronájmu stánků v areálu.

Některým představitelům města se ale nelíbilo, že pořadatelé nedoložili dokumenty o škodě. „Ráda podporuji dobré věci, ale jsem také ekonom. Požadovala jsem konkrétní čísla. Ty, která jsme dostali, nás neuspokojily," tvrdila Aneta Maclová (zvolena za DVH), náměstkyně primátora  pro školství, sociální věci a zdravotnictví

„Dáváme miliony na hokej a taky jsem neviděl žádné doklady za tkaničky či brusle. To nám mají přinést rozbitý stan? Je mi hanba, abychom tento etický akt dokládali fakturami," kontroval Josef Krofta.

Po dohodě politických klubů se zastupitelé dohodli na stažení bodu do té doby, než jim pořadatelé RfP ukáží ekonomické podklady. „To samozřejmě není problém," zakončil Michal Thomas.

O milionovém příspěvku by měli zastupitelé jednat 30. října na svém dalším zasedání.