Byla by to pohádka! Příběh o tom, jak chudý fotbalový klub s chátrajícím stadionem povstal z mrtvých a během roku se vyšvihl mezi českou smetánku, zrekonstruoval fotbalový stánek a k penězům z Itálie přišel.

S italským investorem teď představitelé klubu řeší jeho východočeské angažmá, podrobnosti však úzkostlivě tají. „Začínáme teprve jednat se zástupci italského celku, jméno zatím držíme pod pokličkou. Jsme domluveni, že se dostaví na  první mistrovské utkání Hradce s Bohemians 1905," nastiňuje detaily předseda klubového představenstva Jan Michálek.

Zájem o hradecký fotbal stoupl v očích investorů nejen díky postupu do první ligy, ale i kvůli probíhající rekonstrukci stadionu. Je patrné, že klub nehodlá přešlapovat na místě. To upoutalo pozornost Italů. „Primární stimul vzešel z italské strany, tudíž zájem o vstup do klubu je zřejmý," doplňuje člen představenstva Václav Víška.

„Votroci" jsou městským fotbalovým klubem, a jednání tudíž musí probíhat 
i se zástupci města. Ta by však neměla být nikterak komplikovaná. „Je to skvělá zpráva! Vstup zámožného investora do klubu rozhodně kvituji," přislíbil podporu náměstek primátora Milan Jaroš.