Na plesy můžete vyrazit do různých kulturních zařízení v Hradci Králové. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost Adalbertinum jich pořádá hned několik.

Jako první zahřívá parkety a startuje společenskou sezonu Křesťanský bál, který se koná 17. ledna. K tanci a poslechu zahraje oblíbený taneční orchestr Lucky Band. Další v pořadí je Ples královéhradeckých zemědělců a to 23. ledna.

Ochutnávka vín

Tradiční XV. Městský ples se koná v sobotu 24. ledna od dvaceti hodin v prostorách Aldisu. Pro hosty je připraven bohatý kulturní program a vystoupí řada známých osobností.

„Začínáme tradičně, a to vystoupením hradecké Filharmonie, poté vystoupí Big Band Aldis a jako hvězdy večera Kamila Nývltová, kapely Děda Mládek Illegal Band a další," prozradil ředitel Miroslav Franc.

A co dalšího čeká na hosty plesu? „Nezapomenutelným zážitkem bude určitě předtančení MTC Krok a také hradecké taneční skupiny T-Bass.A jako překvapení bude připravena ochutnávka moravských vín," sdělil podrobnější informace o plesu Franc.

Poslední lednový den si můžete jít zatančit a pobavit se na X. Československý bál. I únor bude bohatý na plesové bály. Těšit se můžete na Ples seniorů, 3. Sportovně benefiční ples, Ples Gentlemen Singers, Společenský ples Discoaerobic, Ples SION a Ples firmy FOMA. Chybět nebudou ani tradiční maturitní plesy.

Moderátor Čenský

Kongresové výstavní a společenské centrum Aldis nabídne také pestrou škálu plesů. V lednu se můžete těšit především na maturitní plesy středních škol a 31. ledna na Reprezentační ples Lesy České republiky, kde vystoupí Helena Zeťová, Marek Ztracený, 100 zvířat a moderování se zhostí Jan Čenský. Kromě „maturiťáků" můžete vyrazit na Královský ples, který se koná 7. února. Na plese vystoupí Jaroslav Svěcený, Blue Band, hokejisté Mountfiled HK, mažoretky A-Team a Miss Aerobik 2013. Dále si můžete jít pobavit na reprezentační ples Integrovaného záchranného systému a to o týden později 14. února.

Na poslední dva dny v únoru je naplánovaný Farmaceutický ples a o den později Reprezentační ples Vojenské zdravotnické služby.

V březnu se v Aldisu uskuteční jeden z nejprestižnějších plesů sezony – Reprezentační ples Radia Černá Hora. Již tradiční 22. ročník se koná v sobotu 7. března a na návštěvníky čeká jako vždy bohatý program plný skvělých hostů, zábavy a tance.

Letos na plesech „frčí" opět černá barva
Plesový program na nadcházející měsíce v krajském městě je opravdu nabitý a snad každý si z pestré nabídky vybere ten nejvhodnější. K plesu neodmyslitelně patří společenské oblečení, účes a doplňky, které řeší především ženy. Jaké barvy šatů budou pro nadcházející plesovou sezonu hitem? „Stále je hitem černá barva, je to taková stálice. Doplnit ji můžeme stříbrnou nebo zlatou barvou. Vévodí také modrá, tmavě modrá, azurová a královská barva, hitem je i krajka ve všech podobách," vyjmenovává favority mezi barvami šatů hradecká módní návrhářka Jitka Šedová. Důležitou součástí je podle ní i volba doplňků. „Letošní sezoně kralují výraznější šperky, náramky a náušnice. Módním hitem jsou také skořepinové kabelky. Třeba kožešinové nebo s kovovým efektem, ale i klasickým černým psaníčkem žena nic nezkazí," radí Jitka Šedová.

Lucie Hartmanová