Tentokrát za resort vnitra, kdy si s ředitelem krajské policie Davidem Fulkou osvětlili situaci ve východních Čechách a zvláště pak na Rychnovsku, kde po memorandu s mladoboleslavskou automobilkou došlo k navýšení počtu policistů o sedmatřicet tabulkových míst.

Jana Hamáčka zajímala i připravenost policie při nadcházejícím Hip Hop Kempu. Poté si ministr prohlédl pracoviště odboru kriminalistických technik a expertiz, kde jako dárek „vyfasoval“ i sadu tyčinek na test DNA. Na závěr své návštěvy slíbil, že se vláda dobírá konci vyjednávání o navýšení platů policistů a hasičů.

„V rámci vládní koalice o zvyšování platů policistů, celníků či hasičů, kdy ČSSD podporuje nárůst mezd co nejblíže požadovaným 10 procentům. Jako každé kolektivní vyjednávání, tak i toto je plné kompromisů. Nicméně se již blížíme ke konci a během příštího týdne snad řešení nalezneme. Byl bych moc rád, kdyby se nakonec jednalo o navýšení, které se bude velmi blížit právě oněm deseti procentům a ve finále budou všichni spokojeni,“ uvedl ministr Jan Hamáček.