„Počítáme s tím, že začne v dubnu příštího roku,“ uvedl vedoucí přípravy a realizace staveb hradecké oblasti Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje Martin Dvořáček. Dodal, že za přesunem investice na pozdější dobu stojí kromě jiného řepná kampaň. Přes Smiřice nyní jezdí náklaďáky s cukrovkou do českomeziříčského cukrovaru a uzavření křižovatky by dopravu výrazně zkomplikovalo.
 
Uprostřed křížení dvou ulic bude ostrůvek a mezi městským úřadem a Dvoranou vznikne přechod pro chodce. Předpokládané náklady na obnovu křižovatky dosáhnou 6,7 milionu korun, přičemž práce za jeden a půl milionu korun zaplatí město Smiřice.
 
To zde plánuje stavbu chodníku a parkoviště v navazující Mlýnské ulici. Podle starosty Smiřic Luboše Tuzara přinese oprava křižovatky, v níž je propadlá vozovka, konec trápení majitelů okolních nemovitostí. „Když do terénní nerovnosti vjedou náklaďáky, vyvolává to rázy. Ty mají negativní vliv na domy v okolí. Například na budově restaurace Dvorana už jsou trhliny ve zdivu,“ řekl Tuzar.