„Magistrát vyhlásil architektonickou soutěž. Právě z toho důvodu jsme zvolili pro naši práci toto náměstí, které zanedlouho změní svou tvář. Profesionální výtvory odborníků pak porovnáme s amatérským pohledem, který mají studenti,“ uvedl vedoucí studentů v tomto projektu, architekt Martin Misík. Poznamenal, že největší komplikací stále zůstává jazyková bariéra. „Není to však problém jen studentů. Ani já nejsem v angličtině nijak zdatný, takže komunikace je občas dost složitá,“ přiznal.

Zástupkyně ředitele Milena Hálková vysvětlila, že právě toto je důvod, proč se škola pustila do projektu se zahraničními žáky. „Děti se aspoň naučí lépe mluvit a zlepší si výslovnost i slovní zásobu. Více se také otrkají,“ řekla Hálková.

Šestičlenné týmy složené vždy ze tří Belgičanů a tří Čechů, vytvářely svou vizi náměstí témeř celý týden. Nejvíce se shodovali ve vytvoření prostoru s bohatou zelení.

„To bude jeden z velkých rozdílů oproti profesionálním architektům. Takového množství zeleně se pravděpodobně náměstí nedočká,“ dodal Martin Misík