Jak jste odhadovala své šance před začátkem finálového večera?

Na přední pozice jsem se rozhodně netipovala. Chtěla jsem to mít konečně za sebou a finále si užít. A také jsem si ho užila. Po generálce jsem byla zklamaná, ale pak jsem si řekla, že to musím hodit za hlavu a bavit se.

Nečekala jste tedy takový úspěch?

Výsledek soutěže mě překvapil a měla jsem z něho radost. Rodiče byli nadšení, moc to se mnou prožívali, protože mě odmalička vozí po závodech. I kamarádi mi fandili. Po šplhu, který byl jednou z disciplín a vůbec se mi nepovedl, jsem opravdu vůbec nečekala, že bych se mohla umístit.

Přesto jste byla v konečném hodnocení druhá. Čím to podle vás bylo?

Nevím. Po promenádě v plavkách jsem byla první. Takže asi nejspíš zapůsobila ta promenáda. I když její součástí bylo i zodpovězení otázky moderátora a to se mi příliš nepovedlo.

Jakou jste dostala soutěžní otázku?

Byly to spíše takové hádanky. Mě se moderátor zeptal, z čeho se skládá uhlí. Já jsem v tom stresu odpověděla, že z koksu. Byla to disciplína, při které se lidi se zasmáli a my se trochu ztrapnily.

Na kterou z disciplín jste se ale těšila nejvíce?

Paradoxně jsem se nejvíce netěšila na aerobik, který by měl být mojí nejsilnější disciplínou, ale na promenádu v plavkách. Sestavu jsem totiž měla se stuhou, takže jsem se bála, že se mi někde zašmodrchá.

Jaké ceny získala první vicemiss aerobik?

Získaly jsme spoustu dárků od sponzorů, sportovní oblečení, zdravou výživu, vlasovou kosmetiku a dárkové šeky. Dokonce mi i zůstala korunka a šaty, které jsem měla při finálovém večeru.

Dostala jste už nějaké pracovní nabídky?

Uzavřela jsem na dva roky smlouvu s modelingovou agenturou. Co se týče povinností finalistek, tak už jsme byly na jedné módní přehlídce v Lázních Bělohrad. Byla to moje premiéra a myslím, že jsem ji docela zvládla.

Plánujete postavit kariéru na svém úspěchu v soutěži Miss Aerobik?

Teď si chci hlavně odpočinout od všech soutěží. Musím dohnat všechno ve škole, kde mě teď čekají zkoušky. Rozhodně ale nelituju toho, že jsem se do soutěže přihlásila.

Přihlásila byste se znovu do podobné soutěže?

Do Miss Aerobik bych šla znovu, kdybych mohla. Další podobnou soutěží je třeba Miss mažoretka. Tu už jsem ale také absolvovala a byla druhá v České republice. Po pravdě jsem i od Miss Aerobik čekala trochu víc. Doba je ale těžká a shánění sponzorů problematické.

Byly jste s ostatními devíti finalistkami kamarádkami, či spíše rivalkami?

Většina z holek nám vítězství přála. Jen jedna z finalistek mi to nepřála, a přitom jsme spolu od začátku dobře vycházely, bavily se spolu… Někdo to ale vyhrát musel, tak to chodí. Jinak jsme se před finále v zákulisí navzájem podporovaly, byla tam opravdu super atmosféra. Moc nás podporovaly i kadeřnice a maskérky, až jsem měla dojem, že je najali jen proto, aby nám fandily.

LENKA KAŠPAROVÁ