„Loni tu během prezidentských voleb před otevřením místnosti stála opravdu fronta, dneska, když jsme odemykali, tu nestál nikdo," glosoval Jaroslav Novotný, předseda komise sídlící v prostorách ZŠ a MŠ Úprkova.

„Účast je zatím slabá. Odhaduji ji mezi deseti a dvaceti procenty a vzhledem k tomu, že bude pršet, se to asi nezlepší," potvrdil Martin Záliš, předseda komise 64. okrsku, která sedí v ZŠ Štefánikova.

„Lidé se mylně domnívají, že se jich tyto volby netýkají," pronesl český prezident  Miloš Zeman.

Najdou se však i výjimky. Například Petr Vošoust, který přišel s dcerou Bárou. Od té doby, co může volit, nevynechal ani jednu příležitost.

„Ať už jde o parlamentní, do Evropského parlamentu nebo komunální, vždy jsem přišel,"  popisoval. „Vzhledem k tomu, že jsem sám členem politické strany, první impuls je stranický. Jsem pravicový volič a vybírám si podle toho, jak kandidáty znám a jak jim důvěřuji," vykládal zaníceně.

To smůlu měl sedmadvacetiletý Lukáš Krejza. V pátek večer v Malšovicích neodvolil, před pár měsíci se totiž přestěhoval a zapomněl si vyřídit voličský průkaz.

„Kéž by se dalo volit přes internet, spousta nejen mladých lidí by to určitě uvítala. Je to pohodlnější a levnější. Naštěstí existuje strana, která se touto cestou snaží jít. Tak já jí to tam pojedu hodit," usmíval se při odchodu.