Nechat si narůst knírek však nestačilo Viktoru Charvátovi, který se rozhodl ke zvýšení povědomí o mužských nemocech uspořádat první ročník pochodu Movember Challenge.

„Poslední roky se u nás v práci začaly množit emaily a fotografie a posléze i skutečné kníry u kolegů, kteří se rozhodli aktivně podporovat Movember, respektive nadaci Muži proti rakovině,“ uvedl Viktor Charvát, který na začátku listopadu založil profil na Mo Space, oholil vous a rozhodl se začít sbírat prostředky na podporu prevence a léčby rakoviny u mužů.

„Vzhledem k tomu, že profilem na Mo Space se prostředky samy nezískají, rozhodl jsem se do toho jít více po hlavě a odhodlal se uspořádat Movember akci s názvem Movember Challenge Hradec Králové. Jako cíl výzvy jsem stanovil ujít 60 kilometrů za 24 hodin se startem a cílem v Hradci Králové, což není úplně klasická procházka stejně jako rakovina standardní onemocnění,“ dodal Viktor Charvát.

Start prvního ročníku pochodu je minutu po páteční půlnoci, kdy chce spolu s kamarády v sobotu urazit 60 kilometrů z Hradce přes Stříbrný rybník, Bělečský mlýn, Krňovice, Bědovice, Týniště, Albrechtice, Suté Břehy, Bělečko, Mazurky, Nový Hradec Králové a Třebeš zpět do Hradce Králové. Start je u holičství a baru GrandiFratelli.