Panelová ruina v centru Hradce Králové, která přes čtvrt století hyzdí zónu Aldis, se konečně dočká reinkarnace. Její přestavbou vznikne čtyřhvězdičkový kongresový hotel. Proměnou prochází i okolí, kde na konci minulého roku začala ČSOB s výstavbou svého regionálního centra.

Historická inspirace

Centrum bude od „schodů“ jen pár kroků. Bankéři počítají s tím, že stavba bude dokončena do roku 2021. Ve stejnou dobu se mají na recepci hlásit i první hosté kongresového hotelu Aldis.

„Hotel Aldis se stane funkční součástí areálu občanského vybavení městského a regionálního významu. Po dobudování lávky pro pěší přes Labe a centrály ČSOB vznikne ze zóny Aldis po několika desítkách let konečně atraktivní městský prostor s širokým využitím,“ uvedl jednatel hradecké společnosti STAKO Petr Kulda.

Jeho firma budovu odkoupila koncem předloňského roku a přestavba „schodů“, která je podle Petra Kuldy inspirována prvorepublikovou architekturou, se teď dostává do finální fáze.

Při vstupu do hotelové recepce zákazníky uvítají zlatavé barvy v kombinaci se dřevem. Teplé tóny s jednoduchou grafikou hosty přenesou do období secese.

Stravování bude zajištěno v prvním nadzemním podlaží v hotelové restauraci pro více než sto hostů. Hotel, který nabídne přes sto komfortních pokojů, bude mít šest nadzemních a jedno podzemní podlaží, které bude vybaveno technickou infrastrukturou pro chod hotelu a zázemím pro jeho zaměstnance.