Zoufalé pátrání po restauracích s možností sledovat hokejové zápasy. Takové starosti fanoušky v Hradci Králové rozhodně netrápí. Většina z provozovatelů hospod se naopak snaží vyjít vstříc hostům, a proto prodlužují otevírací dobu do pozdních nočních hodin.

„Zavíračku máme sice o půlnoci, ale pokud bude o zápasy zájem, otevírací dobu prodloužíme,“ řekl Ladislav Rybín z Restaurace Slávka. Neplatí to však všude.

„Zákazníci budou samozřejmě moci sledovat zápasy, ovšem pouze v rámci otevírací doby,“ sdělil Josef Macháček z restaurace Na hradě. Na sledování sportovních utkání jsou některá zařízení vybavena nejen televizory, ale i dataprojekcí. „Pro zákazníky máme v dvoupatrové restauraci dvě plátna a televizory, které se využívají pro přenos sportovních akcí,“ uvedla provozní hospody Pod strání Jitka Řeháková.

Nemusí být pravidlem, že na všech místech, která mají k dispozici projekce, budou k vidění sportovní přenosy. Jako příklad může sloužit Restaurant Grill Duran, kde se hokejové zápasy vysílat nebudou.
„Prostředí restaurace není na takovéto akce nijak zvlášť uzpůsobeno,“ řekl Zdeněk Janeček. Některé restaurace tlaku fanoušků nepodlehly vůbec. Jejich provozovatelé nejsou ochotni platit koncesionářské poplatky za televizory, jiní nechtějí narušovat prostředí a rozptylovat zákazníky.

Největší plátno mohou zájemci najít v kině Centrál, které je připraveno změnit i svůj program.
„Malý sál je schopen vyhovět požadavkům takřka ihned. Velký sál by promítal zřejmě jen finálové nebo jinak zásadní zápasy. Se sportovními přenosy počítáme i pro nadcházející fotbalové mistrovství Evropy,“ řekl nám ředitel kina Centrál Leoš Kučera.

Tereza Babicová