Starosta Nového Bydžova Pavel Louda dostal oficiální odpověď Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) s tím, že strana jeho žádosti o odvolání mítinku nemůže vyhovět. Ten se má podle strany uskutečnit v sobotu 12. března. „Naše politická vůle uspořádat mítink je vždy vedena zájmem občanů, kteří se na nás obrátili se žádostí o uspořádání takové akce,“ píše mimo jiné výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek. Jak starostu ujistil, z jejich strany organizátorů a účastníků mítinku nevzdejde sebemenší provokace či protizákonný skutek. „Vždy spolupracujeme s Policií ČR na zdárném uskutečnění mítinku,“ dodal Štěpánek.

Starosta Nového Bydžova Pavel Louda Deníku řekl, že nemá žádné legislativní možnosti, jak mítinku zabránit. „Musím stále opakovat, že radnice ani já osobně s mítinkem nemáme nic společného, nikoho jsme nezvali. Připadá mi to, jako kdyby někdo pod rouškou radnice chtěl situaci ve městě vyhrotit. Spolupracujeme s policiíí a chceme udělat vše pro to, aby se tu lidé cítili bezpečně. Hovořil jsem s místními Romy, vše jsem vysvětlil,“ uvedl Louda.
Jak Deníku potvrdila mluvčí krajské policie Ivana Ježková, policisté tu v uvedený den posílí své hlídky. „Máme povinnost chránit majetek obyvatel města, občany a ty, kteří se mítinku zúčastní. Takže již nyní situaci monitorujeme a připravujeme taková opatření, aby vše proběhlo v klidu,“ řekla.