Peníze 
z prodaných lístků se navíc rozhodli věnovat druhým, 18 tisíc korun tak putuje Oblastní charitě Hradec Králové, která je využije na služby Domácí hospicové péče. Během slavnostního večera se o občerstvení budou starat pracovníci organizace Skok do života, která provozuje známé Bistro u dvou přátel na Pivovarském náměstí.

Miroslav Kalousek zahájil konferenci

Hradec Králové - Miroslav Kalousek, 1. místopředseda TOP 09 v pondělí představil ideová východiska TOP 09 na krajské ideové konferenci strany 
v kongresovém centru Aldis. „Sešli jsme se na krajské přípravě na celostátní ideovou konferenci, kterou budeme mít v polovině června, kde chceme aktualizovat některé programové priority. Svět kolem nás se prudce mění vzhledem k bezpečností situaci. Zaměříme se na ty otázky, které odpovídají na otázku nejistoty. Některé aktivní kraje se chtějí připravit předem, což vítám. Je mi ctí se účastnit," uvedl v Hradci Králové  Miroslav Kalousek. Během odpoledne se slova chopil například také Leoš Heger, který se dotkl otázky zdravotnictví.

Miroslav Kalousek (vpravo) na krajské ideové konferenci strany TOP09 v královéhradeckém Aldisu.

Dobrá zpráva…pro milovníky výletů

Hradecko - Sezona na hradech a zámcích odstartovala s plnou parádou. Hrádek u Nechanic letos chystá několik novinek. Návštěvníky čeká doplněná stálá výstava Hrádek u Nechanic a rod Harrachů. V červnu se tu také chystá tradiční hudební festival Romantický hrádek. Zcela ojedinělou akci chystá správa zámku na 20. červen, kdy zde proběhnou oslavy letního slunovratu za doprovodu hraběcí rodiny a poprvé v historii zámku bude pro veřejnost zpřístupněna hodinová věž.