Situace je lepší

Z pohledu diváka bylo na posledním zápase téměř vše v pořádku. Mlha se snažila zápas ovlivnit jen několikrát. V porovnání se zářijovým zápasem s pražskou Spartou ale v podstatě o nic nešlo. Přerušovat se tentokrát nemuselo.

„Jsme rádi, že z pohledu diváků je situace lepší. Stojí nás to ale ohromnou práci. Neustále nám mizí v mlze brankový rozhodčí. Kvalita ledu je špatná, protože voda stéká z kostky i z plexiskel. Musíme tak udržovat chlad. Kdybychom zatopili, bylo by to horší. I když bude mrznout, problémy budou," vysvětlil Aleš Kmoníček, generální manažer hradeckého hokejového klubu.

Pokus číslo tři

Město soutěž na dodavatele odvlhčovacího zařízení vypisuje již potřetí. Do prvního tendru se přihlásil jen jeden zájemce, takže radnice musela soutěž zrušit. Druhý tendr byl zrušen po negativním stanovisku památkářů k navrženému způsobu řešení odvlhčovacího systému.

Nového systému by se hokejisté i diváci mohli dočkat na začátku příštího roku. „Budeme rádi, když se zařízení podaří nainstalovat co nejdříve. Pokud budeme hrát ještě v dubnu, hrozí podobné problémy jako na začátku sezon," zakončil Kmoníček.