Třetí místo z Karlových Varů

„Kromě zpráv, aktualit je všem pohodlně k dispozici i přehled akcí ve městě a uživatel se rychle dostane k turistickým i dalším servisním informacím," přibližuje aplikaci tisková mluvčí města Magdaléna Vlčková.

Teď si navíc odvezla třetí místo ze soutěžního festivalu turistických filmů TOUR REGION FILM v Karlových Varech. Zabodovala v kategorii Multimédia. „Toto ocenění je zvlášť významné, neboť jde o prestižní mezinárodní přehlídku filmových a multimediálních počinů v oblasti cestovního ruchu. Cenu poroty také získaly další dva projekty, do nichž je město Hradec Králové zapojeno, a to videotrasy na portálu www.turistika.cz a geolokační hra Geofun," dodává Vlčková.

A co všechno tolik opěvovaná aplikace umí?

„Přehledně jsou v aplikaci uvedena základní data o městě, památkách, prostor je věnován i procházkovým okruhům ve městě, informačnímu centru nebo městskému okolí. Aplikace přibližuje výhody  projektu Aleš Mokren, vedoucí odboru kultury, sportu a cestovního ruchu královéhradeckého magistrátu a dodává:

Lístky do kina i parkovací SMS

„Uživatelům kulturní instituce ve městě, sportoviště a dětská hřiště, slavnosti a festivaly," Součástí jsou i servisní informace jako například možnosti parkování ve městě, kontakty na jednotlivé odbory magistrátu města, úřední deska. Přes aplikaci je možné nahlásit i závadu ve městě nebo se dozvědět více informací ke svozu odpadů či úklidu města. Nechybí zde ani důležité kontakty pro ty, kteří se ocitnou v krizové situaci."

Díky aplikaci můžete také rezervovat a zakoupit vstupenky do kina, divadla a další akce  ve městě nebo odeslat parkovací SMS zprávu.

Michaela Zumrová