„Již jsme bezpečnostní oplocení kruhu obnovili. Bylo to velmi náročné, ale opět se v něm může létat,“ uvedl Pavlíček z Modelklubu Hradec Králové.

Vandalové loni na sklonku roku odřezali třináct ocelových sloupků kolem jednoho z asfaltových kruhů o průměru sta metrů. Ty držely pletivo, které bylo nataženo až do výšky tří a půl metru, aby byla zajištěna bezpečnost diváků. „V tomto kruhu se konají závody v létání upoutaných modelů,“ vysvětlil další z členů Modelklubu Evžen Souček.

Náklady na opravu se nakonec pohybovaly kolem jedenácti tisíc korun.

„Je to díky tomu, že jsme si veškeré práce udělali sami. Sloupky se znovu přivařily a museli jsme pořídit nové pletivo. Peníze tak byly použity jen na nákup materiálu,“ vysvětlil Pavlíček.

Větší starosti má teď klub s pronájmem areálu. Čtrnáct tisíc metrů čtverečných, na nichž klub funguje, není zcela ve vlastnictví města. „Necelým pět tisíc metrů čtverečných je v soukromých rukou. Majitelé teď po nás požadují 150 tisíc za pronájem,“ upřesnil Pavlíček.

Klub tak hodlá o pomoc požádat město i kraj. „Tři kruhy, které máme, neslouží jenom nám, ale využívají je kupříkladu mateřské školky. Chodí sem také bruslaři nebo kluci na minibikách,“ dodal Pavlíček.

Zde najdete reportáž, fotogalerii a video z poslední velké akce konané v areálu Modelklubu Hradec Králové.