„V sobotu to tady patřilo Short Course autům, offroadovým autům a dalším modelům, pro které jsme tento závod přizpůsobili," prozrazuje obsazení závodu hlavní organizátor Martin Minyuk.

On a jeho další kolegové, kteří se modelům věnují, se nedávno stěhovali z Hvozdnic nedaleko Hradce Králové, kde jim majitel vypověděl smlouvu.

„Když už jsme tam nemohli působit, tak jsme se přestěhovali do Malšovic, dráhu jsem postavil u fotbalového hřiště, kde jsme domluveni s majitelem. Jsme rádi, že můžeme někde jezdit," říká Minyuk a zároveň dodává: „Dneska tady pořádáme větší závod. V minulosti už jich tady bylo více, ten sobotní je jiný v tom, že mohl přijít kdokoliv."

Kdo do místního areálu dorazil, tak určitě nelitoval. I když se zdá, že malé modely v měřítku 1:10 nemohou pobavit, tak je to právě naopak. Na trati byly, i při té nejmenší kategorii, která patřila dětem, souboje a kolo co kolo bylo vidět auto, které vylétlo z tratě 
i několik metrů.

Dráhu si může projet kdokoliv

„Nasazovači", jak se říká lidem, kteří právě vypadlé auto vrátí na trať, tak měli poměrně napilno. Auto na trať vrátil občas příznivec do RC modelů Miroslav Škoda z Hradce, který se na závod modelů automobilů přišel podívat s kamarádem.

„Je to tady super, počasí skvělé, nová trať ještě lepší, je vidět, že přesně sedí na všechny modely, které tady dneska jezdí. Jsem rád, že jsem se konečně na nějaký závod dostal," dodává Miroslav Škoda.

Dráhu může přijít vyzkoušet kdokoliv, kdo vlastní nějaký model. „Tuto možnost nabízíme každé úterý a čtvrtek od 17 hodin, přičemž se tady platí udržovací poplatek 50 korun. Kdo ho zaplatí, může jezdit," prozradil Martin Minyuk.

V sobotu jelo trať dvacet modelů aut

Této možnosti využije 
i pan Miroslav. „Už se těším, až budu mít opravená obě auta, tak se sem určitě podívám, doufám, že to bude již příští týden." Sobotního závodu se zúčastnilo na dvě desítky aut a to nejen z Hradce Králové.

Ondřej Novotný