Otevřena je od 17. dubna do 19. května, a to od 14 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin. Představuje na 120 plastikových modelů letadel, bojové techniky, různých automobilů i figurek.


K nejzajímavějším patří model vozu Fiat z roku 1907 v měřítku 1:8, který má hodnotu asi šestnáct tisíc korun, nebo F 1 Matra v měřítku 1:12, v němž jezdil Jackie Stewart. Oba modely vytvořil Miroslav Matyska, který tady vystavuje ještě spoustu svých výtvorů, právě tak jako oba jeho synové Tomáš a Jan. Jedna část speciální vitriny je věnována jejich rodině. Otec Miroslav zde má dvě zlaté medaile z loňského mistrovství světa modelářů v Anglii a cenu pro nejlepší exponát. Obě získal s modelem Rolls Royce z roku 1908 v měřítku 1:16. Čtrnáctiletý syn Tomáš zase zlatou a bronzovou medaili za nejlepší japonské letadlo soutěže. Miroslav Matyska je členem Junior klubu a plastikovému modelářství se věnuje třicet let.

Na sobotní vernisáži nemohl chybět ani 75letý Vojtěch Vejvoda, který před 32 lety stál u zrodu Klubu plastikových modelářů 173 . A protože byl kdysi amatérským pilotem, zaměřuje se na letadla, hlavně ta z II. světové války. Říká, že modelů doma už moc nemá, asi jen čtyřicet. „Modelářinu mám pořád rád. Nyní se ale spíš už věnuju výchově mladých. Bylo by škoda, kdyby zájem o tuto činnost skomíral. V domě dětí a mládeže vedu kroužek mladých modelářů,“ dodává.

Připomíná, že modelář musí mít šikovné prsty a fantazii. Modelařina podle něho vede i k rozvoji technického myšlení.