Obchody okupují především ženy. A v souladu s modními trendy jdou nejvíc po kozačkách. Vysšší boty s přírodními barvami preferují i muži.
„Na dračku jdou kozačky nad kolena. Co se týče barev, vede černá, hnědá až po vínovou. Černá kolekce se prodává nejvíc na podpatcích.

U pánském obuvi nejvíce letí sportovní design mohutnějších bot – jakési do města vylehčené farmářky, opět s přírodními odstíny,“ řekla Zuzana Rosslová, zástupkyně vedoucí prodejny Baťa v královéhradeckém Futuru.

Nově zakoupené boty je třeba naimpregnovat a použít také správné vložky. Kromě prodloužení životnosti bot impregnace napomáhá také zamezení pronikání vlhkosti.

Jednoduchost velí i letošním trendům v zimních oděvech.

„Nosí se lesklé bundy s chlupem, opět jsou v módě lesklé legíny lesklé. Doporučujeme třpytivé barvy, jako fialovou, tyrkysovou či šedou. Džíny se prodávají rovné i do kozaček,“ řekl Jakub Kučera, vedoucí jedné z pardubických prodejen řetězce Kenvelo.

„U pánské módy jsou nyní preferovány barvy fialová, černá, šedá, petrolejově modrá a další přírodní. Prodávají se klasické svetry – čím jednodušší, tím lepší, maximálně s proužky. Stejně tak i zimní bundy – klasické rovné do pasu,“ dodal Kučera.

Lidé však v zimě neopomíjejí ani své čtyřnohé mazlíčky, kterým pořizují různorodé zimní oblečky a pláštěnky, kterých je dnes na trhu bezpočet. Mimo to investují také do krémů a sprejů na bázi včelího vosku, které chrání psy před agresivními posypovými solemi.

„Oděvy jsou v zimě výborné, ale doporučujeme to nepřehánět, aby pejsci nezchoulostivěli,“ podotýkají veterináři.
Kromě oděvů jdou však v zimních měsících na dračku také různorodé vitaminové doplňky, ve vodě rozpustné multivitaminy.

Co letos v zimě nejvíc „frčí“?

• Co na sebe: V módě jsou nyní kožichy či aspoň kabáty s kožešinkou.
U kabátů budou vévodit klasické barvy černá, šedá či hnědá, případně extravagantní červená či bílá. Opět „frčí“ také kožené kabáty a vojenské bundy

• Kalhoty: Hubené džíny, hodí se hlavně ke kozačkám

• Co na nohy: Vysoké boty, kozačky a především kotníkové boty. Kozačky ideálně nad kolena (na stehna), a to s podpatkem i bez. Do módy se vrací také boty z umělé kožešiny či ohrnuté zimní kozačky

• Šperky: Letos bude nejvíce „in“ fialová barva Zdroj: trendyobleceni.cz

Jak se chránit proti mrazu?
(red)