„Návštěva se konala v rámci projektu Rozvoj lesů a genofondu v Mongolsku. Cílem návštěvy bylo předat mongolské straně naše know-how," uvedl k návštěvě, jíž se účastnil například zástupce mongolského ministerstva, lesní inženýrka či prorektor univerzity v Darchanu, zástupce ředitele Městských lesů Radek Jůza.

A proč si mongolští zástupci vybrali právě Hradec Králové? „Mongolské lesnictví nemá dlouholetou tradici a dá se říct že je v plenkách. Oproti tomu u nás máme tradici již více než dvě stě padesátiletou," informoval Radek Jůza  a dodal, že mongolská strana se také velmi intenzivně zajímala o zdejší odrůdu borovice - východočeskou borovici 
lesní.

„Ta byla také jednou z důvodů, proč navštívili náš podnik. Je to u nich také velmi rozšířený druh dřeviny a tak je zajímalo, jak se pěstuje. Když se totiž založí špatně les, tak, narozdíl od zemědělce,  který může svoji chybu příští rok napravit, tak lesník špatným založením vytvoří problém na příštích 150 let," uvedl Radek Jůza a dodal, že výstupem návštěvy bylo z mongolské strany povědomí o tom, že les je potřeba pěstovat a vychovávat. „Teprve tak se dá vypěstovat kvalitní dřevní hmota," dodal Radek Jůza.