Novostavba prvního bytového domu projektu s názvem Pilot 1 nedaleko Villy Cristina a centra Médium u výpadovky na Brno by neměla zásadně zhoršit život lidí v lokalitě.

Vyplývá to z odpovědi na petici tamních obyvatel proti další výstavbě na sídlišti Moravské Předměstí, kterou projednali radní a konečnou podobu jí dají zastupitelé.

Obyvatelé lokality se obávají mimo jiné výrazného úbytku parkovacích míst. Podle náměstka primátora Josefa Malíře by to však mělo být přesně naopak. „Podle norem musí investor vybudovat 47 stání pro auta. Čtyřiatřicet jich bude mít v přízemí domu. Na dalších třináct požádal o výjimku, aby je mohl vybudovat na pozemcích města. A ta by měla sloužit nejen obyvatelům nového domu, ale i lidem z okolí,“ vysvětlil náměstek primátora.

Mezi další výtky současných obyvatel patří očekávané zvýšení hluku z dopravy po plánovaném zprůjezdnění silnice, která vede ulicí Pod Zámečkem podél brněnské výpadovky, a zatím končí u centra Médium.

„V první etapě s tím firma nepočítá. Na další domy je zatím jen studie. Šlo by pouze o obslužnou komunikaci. Investor by navíc musel mezi Brněnskou ulicí a novou silnicí postavit parkovací dům, který by opět mohli využívat i místní obyvatelé,“ dodal Malíř.

Jaký je váš názor na výstavbu bytů na Moravském Předměstí? Diskutujte.
Další příspěvky čtenářů najdete zde.