Záměr výstavby mostu ve středu 29. srpna schválili radní Královéhradeckého kraje, kteří chtějí na stavbu získat peníze z evropských fondů. ČTK o tom informoval mluvčí kraje Imrich Dioszegi.

"Nové spojení by usnadnilo a zrychlilo cestování do Polska, což by pomohlo vedle turistického ruchu především rozvoji průmyslu či cestám za lidí prací. Cesta do dalších míst v Polsku by se tímto způsobem výrazně zkrátila," řekl náměstek královéhradeckého hejtmana Petr Kuřík. O záměru vystavět nový most musí ještě hlasovat krajští zastupitelé, následovat bude také jednání s dalšími institucemi v kraji i na polské straně hranice.

Přemostění Divoké Orlice prosazují například Rokytnice v Orlických horách či Bartošovice v Orlických horách, o výstavbu mostu mají zájem také obce na polské straně hranice. Nejbližší možnost přejezdu do Polska je v necelých 15 kilometrů vzdáleném Orlickém Záhoří, kde jsou však v zimě potíže se sjízdností silnic. Další most do Polska je v 30 kilometrů vzdálené Dolní Lipce, která leží v Pardubickém kraji.