Radní krajské metropole totiž v úterý schválili vítěze veřejné zakázky na opravu mostku, práce za osm milionů korun bez daně tak začnou možná už na začátku dubna. „O to, aby se mostek opravil usilujeme dlouho," potvrdila už dříve předsedkyně Komise místní samosprávy Kuleny Alena Nekolová.

Zasáhl statik

Město přitom tvrdí, že by mostek nechalo opravit mnohem dřív, projektová dokumentace byla hotová už loni, jenže tenkrát plánovanou rekonstrukci zkomplikovaly zásahy statiků: „Mostek byl poškozen povodní a původní způsob opravy, na nějž bylo město připraveno, zatrhnul z důvodu zhoršení jeho stavu v loňském roce soudní znalec. Nová projektová dokumentace už zohledňuje i náročnější podmínky rekonstrukce dané statikem," vysvětlila mluvčí města Magdaléna Vlčková a zároveň dodala: „Práce, které se budou řídit nově zpracovanou projektovou dokumentací, budou na mostku probíhat  z vrchu. Stavbaři samozřejmě zasáhnou i do vozovky."

Řidiči ani cyklisté ale nemusí lomit rukama, páteřní ulice hradeckých Kuklen – Pražská ulice – zůstane průjezdnou. „Průjezd i průchod Pražskou ulicí zůstane po dobu rekonstrukce zachován, to byla jedna z hlavních podmínek města," potvrdila náměstkyně primátora  Romana Lišková.

Nějaká omezení ale z rekonstrukce podle města vyplynou, magistrát ale slibuje, že občany navede přehledné značení. „Ta omezení se budou pochopitelně měnit na základě potřeb stavbařů," doplnila mluvčí města.

Na nově opravený mostek se těší také místní: „Určitě je dobře, že to opraví, po té povodni nevypadá zrovna bytelně," myslí si mladá maminka Karolína, která právě do okolí Labského náhonu vyráží pravidelně na procházky s kočárkem.

Michaela Zumrová