Rekordní finanční obnos na opravu silnic druhých a třetích tříd investoval v letošním roce Královéhradecký kraj. „Do obnovy silnic a mostů v majetku kraje investujeme stále více prostředků. Naplňujeme tím plán získat a prostavět každý rok aspoň jednu miliardu,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy.

V nejhorším stavu jsou podle Červíčka silnice třetí třídy, ze kterých je více než polovina v havarijním stavu. Opravit všechny najednou ale není reálné, proto musí kraj zvažovat, kde bude oprava nejpotřebnější.

Náměstek hejtmana přiznává, že kilometrů silnic se stále opravuje méně, než by si představoval. Důvodem jsou mosty, které spolknou začnu část rozpočtu. „Mosty jsou velký průšvih nejenom u nás v kraji, ale v celé republice. Nezbývá nám, než dát značnou část peněz do jejich opravy, jsou nedílnou součástí silniční sítě,“ přiznal Červíček.

RESTY NA HRADECKU
Asi 20 dopravních staveb z roku 2018 bude pokračovat i v příštím roce. Zatímco u některých to tak bylo plánované, u jiných se realizace nečekaně protáhla. Příkladem takové stavby je průtah Smiřicemi. Červíček je přesvědčený, že prodloužení současné etapy nepozdrží další části rekonstrukce a celý průtah Smiřicemi tak bude hotový v příštím roce.

Na základě dotazu Deníku náměstek přislíbil jednání se starostou Holohlav. Přes ty kamiony objíždí neprůjezdné Smiřice a znepříjemňují život místním obyvatelům. Problém chce urychleně řešit. Dalším restem pak zůstává smiřický most. Kvůli počasí tam budou stavbaři pokračovat na jaře, v provozu by měl být od května 2019.

Alexandr Hrabálek.
Primátor Hrabálek: Tepelné hospodářství není na prodej