„Jsou tady lidé z celé republiky i z Polska,“ řekl organizátor motosrazu Radek Vondráček. Pro návštěvníky připravil několik drobnějších novinek, například možnost fouknout si při odjezdu do alkoholtesteru. V sobotu ráno toho po páteční „pařbě“ využilo hned několik motocyklistů.

Před alkoholem a riskováním na silnicích návštěvníky srazu varoval i známý motocyklový showman Mirek Lisý, který předvedl pár svých kousků. „Přeju motorkářům, aby odjížděli v pořádku, nebyli pod vlivem a jezdili bezpečně. Mrzí mě, že se jich hodně mrzačí na silnicích, takže na ně apeluju, aby si dávali pozor,“ sdělil Mirek Lisý. Účastníci si zřejmě jeho slova vzali k srdci, protože podle policie nebyly z místa ani okolí hlášeny žádné větší problémy. „Za sobotu máme dva alkoholy a dnes tři, ale to bylo v Hradci, takže to se srazem pravděpodobně nesouvisí,“ uvedl včera operační důstojník hradecké policie.

Mirek Lisý má pro prasecký sraz slabost. „K Prasku mám už dlouholetý vztah z doby, kdy jsem dělal na jedné akci instruktora a místní tam pořádali zábavné programy. Spřátelili jsme se, takže já to mám vlastně jako domácí podnik,“ prozradil.

Účastníky srazu však nečekaly jen neuvěřitelné kousky Mirka Lisého na motocyklu, ale i tradiční zábava, tedy vyjížďka po okolí a různé soutěže. Například v rychlosti pití piva, pomalé jízdě a dalších. Nebyli ochuzeni ani o oblíbené klání miss mokré tričko, erotickou show, ukázky „gumování“ a další atrakce. Poslechli si i několik kapel.

„Smyslem motosrazu je pobavit se, ukázat motorky, zajezdit si, poslechnout si dobrou muziku, prostě pohoda,“ uvedl pořadatel motosrazu Radek Vondráček. Jak tvrdí, žádné převratné novinky pro návštěvníky nepřipravil a nic podobného zatím nechystá ani pro nejbližší roky. „Lidé jsou zvyklí, program se jim líbí, tak co měnit.? Snad jen sociálk,“ povzdechl si.