Z bývalého vojenského letiště ve Věkoších, kde se oba podniky konají, totiž radnice hodlá vybudovat vnitrostátní veřejné letiště. Na hlavní rampu i pojezdové dráhy už město stovky aut nepustí.

Motoristickým akcím zlo〜mí vaz základna humanitární pomoci a výcvikové centrum záchranného systému, který by měl v areálu během několika let vyrůst.

„Pro město je mnohem důležitější provoz letiště. Pokud se akce vejdou do bezletové části, tak mohou v Hradci pokračovat. Oni ale potřebují i dráhy a na ty už je pak nepustíme,“ řekl primátor Hradce Otakar Divíšek.

Pořadatelé srazů majitelů kamionů Truckfest a majitelů upravených osobních aut Tuning party doufají, že město jim udělí výjimku.
„Pokud bychom měli někde začínat od začátku, bylo by to velice špatné nejen pro nás, ale i pro město. Radnice před časem odsouhlasila, že se na letišti v roce 2009 uskuteční celosvětový sraz aut jisté značky. Ta budou také potřebovat dráhy. Věřím, že město najde způsob, jak akce pro Hradec zachránit,“ řekl Josef Štefka z týmu pořadatelů Truckfestu.

Radnice jde ale tvrdě za svým. Zastupitelé v úterý založili akciovou společnost Letecké služby Hradec Králové se základním kapitálem dva miliony korun, která by měla na letišti ve Věkoších řídit letový provoz.

„Provoz musí mít na starost městská firma, aby mohla lépe získávat peníze z fondů Evropské unie i rozpočtu města,“ řekla náměstkyně primátora Pavla Finfrlová.

Město původně chtělo koupit společnost Gemini Port, která vlastní licenci na řízení letového provozu. „Požadovanou cenu jsme ale nemohli akceptovat,“ dodala Pavla Finfrlová.