Soutěže a nejrůznější kratochvíle hrubšího zrna provázely víkendové setkání majitelů silných strojů v Chlumci. Motosraz se tam konal už po třinácté.

Už v pátek tam jejich majitelé najížděli, aby se jich tam v sobotu sešlo kolem dvou tisíc. Motosraz Iron Bikers se konal ve městě již po třinácté.

„V pátek jsme kvůli deštivému počasí měli trochu obavy, ale sobota nám to vynahradila, počasí přálo a všichni jsme si to užili,“ uvedl Martin Kundrt,jednatel akce.

Na setkání přijíždí nadšenci z celé republiky, nechybějí ani zahraniční hosté, v loňském roce přijeli do Chlumce motorkáři až z Moskvy. Sraz nepředstavuje pouze motorky, ale je něm i dobrá zábava, která se někdy může zdát trochu drsnější, ale to se od chlapců v kožených kombinézách očekává. Přesto jedna z disciplín soutěží, které program doplňovaly, byla odpuzující záležitostí.

Odvážlivci měli za úkol co nejdále doplivnout skutečným hovězím okem. „Oči si necháváme posílat z jatek. Kupodivu se lidi do soutěže hlásí. Je to proto, že mohou vyhrát velmi hodnotné ceny, jako je například helma nebo kombinéza na motorku,“ vysvětlil Ladislav Ghitan, jeden z moderátorů akce.

Za zmínku stojí i vystoupení kata zvaného Pavouk, který dobrovolníky trápí nejrůznějšími mučícími nástroji. Předvádí tak donucovací prostředky užívané v dávných dobách. Začíná se lehkými bičíky a končí to důtkami s hřebíky. Další soutěže už tak drsné nebyly. Pořádalo se klání v přetlačování motorek, soutěž mokré tričko nebo kdo déle vydrží krotit elektrického býka. „To je soutěž určená ženám, čtyři nejlepší pak odvezla limuzína na večeři do města,“ přiblížil moderátor.

Na motosraz zavítal i kaskadér Pepa Sršeň, držitel sedmi světových rekordů. Nechyběla ani tvrdá muzika: přijel například Vilda Čok, Kabát Tribute, Motörhead Revival a další kapely.