Mrzlo až praštilo. Jenže to nikomu na náladě neubralo. Zaplněné Pivovarské náměstí se totiž ve středu večer skvěle bavilo – nehledě na počasí. Sešly se tu celé rodiny - babičky, dědečkové i malé děti. A pak si pěkně od plic zazpívali vánoční písně. Právě tak to vypadalo na akci Česko zpívá koledy.

Vše odstartovalo úderem šesté hodiny. Na pódiu se shromáždil Český chlapecký sbor a také moderátoři Českého rozhlasu Jakub Schmidt a Romana Pacáková. „Spolu s námi zpívají desetitisíce lidí po celé zemi. No není to úžasný nápad?" přivítala dvojice natěšený dav. Mimo Hradec si totiž lidé zazpívali i na stovkách dalších míst v republice.

„Jsem tu úplně poprvé, ale moc se mi to líbí. V podstatě všechny koledy, co jsme tu dnes zpívali, jsou mé oblíbené. Připomínají mi Vánoce a také dětství. Přesně tak to má vypadat – lidé se spolu sejdou, popovídají si a je jim spolu hezky," usmívala se Marie Poláková z Hradce, která si vyrazila zazpívat spolu se svým malým vnoučkem. „Udělali jsme si takový hezký večerní výlet," dodala.

Se sestrou a jejími dvěma malými dětmi dorazila také třiadvacetiletá Monika Kabátová: „Přišli jsme si sem zazpívat koledy, protože si myslíme, že Vánoce by měli lidé trávit i jinak, než jen předáváním dárků a pečením cukroví."

Šest vánočních písní, které si čtenáři Deníku vybrali jako své nejoblíbenější, se zpívalo s velkým nadšením. Většina lidí ani nepotřebovala zpěvník, koledy znali zpaměti. Při té poslední s názvem Vánoce, Vánoce přicházejí se náměstí dokonce spontánně roztleskalo do rytmu.

A pak už pódium patřilo Jakubu Smolíkovi. „Do Hradce jezdím strašně rád, je tu skvělé publikum," netajil se populární zpěvák, který na četné žádosti publika i přidával. „Ale jen když budete spolu se mnou tancovat," stanovil si podmínku zpěvák. A tak se lidé pohupovali v rytmu a vesele mávali…

Děkujeme, že jste přišli, a za rok opět nashledanou!